У СЕМЕНІВЦІ (ЧЕРНІГІВЩИНА) ВІДБУЛАСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ НАУКОВОЇ СТАТТІ ПРО ХОРТИНГ

У приміщенні Центральної районної бібліотеки 28.04.2017 р. м. Семенівки (Чернігівщина) відбулася презентація статті «Національна виховна система хортингу, як один із базових компонентів ідентифікації нації». 

На презентацію запрошувалися голова Семенівської РДА Сергій Деденко, голова районної ради Василь Малкович, його заступник Сергій Єрьома, міський голова Олександр Бичков, депутати районної ради Юрій Сенько та Денис Стаценко, керівники комунальних закладів району.

 

Автори статті, Марина Меднікова (майстер спорту України) та Денис Буданов (тренер-викладач Семенівсбкої ДЮСШ) поділилися своїми напрацюваннями, спрямованими на розвиток хортингу та його популяризацію. 

 

 

 

"Будь-яка нація має свої характерні ознаки, які історично сформувалися протягом певного часу: територіальні, культурні, мовні тощо. Але світ не стоїть на місці: з’являються нові характеризуючі ознаки тої чи іншої нації. Однією з таких можна вважати виховні системи, що лягли в основу національних видів спорту.

Ми взяли окремі види спорту таких країн як Японія, Корея, Таїланд, усім відомі та загальновизнані (наприклад карате), дослідили витоки виховної системи, впровадження її у повсякденна та інші сфери суспільного життя, зіставили та створили певну модель.

Так у Кореї по закінченню школи учень повинен мати чорний пояс з тхеквондо, а сам вид спорту в 2000 році здобув статус олімпійського. У Японії діти займаються карате не менше 5 годин на тиждень. У Таїланді муай таєм займаються усі військовослужбовці без винятку..

Цю модель ми порівняли з існуючими виховними системами, що мають саме українське коріння.

На нашу думку, хортинг найбільше підходить за всіма ознаками, які ми дослідили. Адже, по-перше, він має українське коріння(саме козацька виховна система лягла в його основу). По-друге, відповідно до певних листів-розпоряджень хортинг впроваджується в систему освіти( середня та старша школа, а також вищі навчальні заклади), рекомендований для вивчення у позашкільних закладах. По-третє, була створена система підготовки правоохоронних органів – поліцейський хортинг , а також військовий хортинг.

Цьому передувала довготривала та кропітка робота заслужених тренерів, науковців та фахівців, що працювали за напрямком хортингу. Було створено чимало наукових робіт. А «Енциклопедія хортингу» на конкурсі наукових педагогічних розробок зайняла перше місце.

На мою думку, національний вид спорту повинен бути доступним для всіх. У хортингу себе знайде будь-хто. На сьогодні існує вже 20 його видів (як безконтактних, так і повноконтактних), спортивного, фізкультурно-оздоровчого та професійно-прикладного напрямку. Хортинг розрахований не тільки на представників будь-якої вікової групи та статі, а й на людей з обмеженими фізичними можливостями. Осередки нашого виду спорту створюються й у таких маленьких містах як Семенівка, ба навіть у селах. Тут він швидко набуває популярності. Усе більше й більше дітей з’являється в спортивних залах, які у свою чергу стають осередками виховання молодого покоління, сольного фізично та духовно, вольового, національно свідомого", - зазначила Марина Меднікова.

 

 

 

"В першу чергу хотіли пробудити гордість за край, в якому живемо, відповідальність яка лежитьна титульній нації, та величезну та неймовірну історико-культурну спадшину території на якій ми Всі живемо", - наголосив у своїй доповіді Денис Буданов.

 

 

Запрошеним на презентацію було вручено збірники «Теорія і методика хортингу».